Дайджест
освітньої реформи
№15
24 січня 2019
Фінансування Нової Української Школи
Фінансування Нової Української Школи
Реформа НУШ отримала значну підтримку та увагу з боку Уряду, який систематично виділяє кошти на її впровадження, залучає й кошти міжнародних партнерів.
На 2019 рік курс на продовження реформи «Нова українська школа» та оновлення освітнього простору закладів освіти залишається не змінним.
Підсумовуючи бюджетний 2018 рік, Верховною Радою було передбачено 61,3 мільярда гривень субвенції на освіту, що майже на 11 мільярдів більше, ніж у бюджеті 2017 року.

Окремо виділена субвенція в розмірі 1,38 мільярда гривень для забезпечення «якісної, сучасної та доступної» освіти в «Новій українській школі».

З бюджету додатково виділено 100 мільйонів гривень на матеріально-технічне забезпечення професійно-технічних навчальних закладів.

Окрім того, виділено 504 мільйони гривень спеціальної субвенції для інклюзивної освіти. Загалом же на освіту в 2018 році виділили 217,5 мільярдів гривень.

Звісно за перший повноцінний рік реформи НУШ було чимало перепон та труднощів. Чимало у минулому році було невизначеності щодо закупівель.

Тому на рівні Уряду прийнято рішення щодо роботи Координаційної ради, яка допомагатиме вирішувати проблемні питання щодо впровадження в регіонах Нової української школи.

Координаційна рада працюватиме над усуненням проблем, з якими стикнулась імплементація змін торік, моніторитиме впровадження змін та використання грошей на місцях, також з'являтимуться нові дистанційні курси для підтримки педагогів.

На наступний рік знову передбачено ту ж інвестицію в 1 млрд гривень на новий освітній простір. Не залишать і вчителів напризволяще, також поводитиметься підвищення кваліфікації. Зараз надзвичайно важливо отримати зворотній зв'язок від педагогів і дещо переглянути перелік рекомендованого для закупівлі обладнання.

Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам у 2019 році складатиме 69,6 млрд. гривень, що на 13% більше за обсяг освітньої субвенції 2018 року.

Зокрема, йдеться про:
  • поділ класів при вивченні окремих предметів;
  • збільшення ставок асистентів учителів в інклюзивних класах з 0,5 до 1;
  • змінено розрахункову наповнюваність класів для міст, які мають заклади освіти, розташовані в сільській місцевості.

Щодо інших трансфертів, передбачено:

  • субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази закладів професійно-технічної освіти у розмірі 50 млн. гривень;
  • субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» ‒ 1,3 млрд. гривень;
  • субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами ‒ 504 млн. гривень;
  • субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на створення та ремонт існуючих спортивних комплексів при загальноосвітніх навчальних закладах усіх ступенів ‒ 150 млн. гривень;
  • субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якості освіти, ‒ 1,5 млрд. гривень.
На 2019 рік курс на продовження реформи «Нова українська школа» та оновлення освітнього простору закладів освіти залишається не змінним.

Звісно і залишаються ризики, які очікують громади у частині закупівлі меблів: ймовірно, виробники не зможуть вчасно виконати замовлення 2019 року, оскільки, зважаючи на потужності виробництва меблів у 2018 році, на початку наступного бюджетного періоду вони будуть довиконувати замовлення 2018 року.

Проте старт реформі даний і ми вже отримали перші позитивні результати Нової Української Школи."За 2018 рік реформа повноцінно стартувала в усіх регіонах. Вона має постійну підтримку та увагу з боку Уряду, який систематично виділяє кошти на її впровадження, залучає й кошти міжнародних партнерів. Але, як показує досвід наших сусідів, перші системні результати ми почнемо відчувати не раніше, аніж за 3-5 років. Тож варто набратися терпіння і спільно працювати над втіленням реформи."
Віктор Таран
голова Центру «Ейдос», керівник проекту «Медіашкола з Децентралізації. Курс ІІ», що здійснюється Центром «Ейдос» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою»
НОВИНИ

Про доступні вебінари з викладачами української мови та літератури, математики, історії України та англійської, які розміщенні на платфорі.
Стартувала безкоштовна онлайн-платформа для підготовки до ЗНО
14 січня розпочала роботу онлайн-платформа iLearn для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.
Матеріал підготовлений в рамках всеукраїнського проекту «Медіа школа з Децентралізації. Курс-ІІ», який проводить Центр політичних студій та аналітики «Ейдос» за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U–LEAD з вропою», яка фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.
Дайджест виготовлено за підтримки Міністерства освіти та науки України.

Адреса: Київ, 03150, вул. Ділова, 22б, 2 поверх
Для листування: а/с 13, Київ - 01001
Телефон: +38 (067) 506 8162
E-mail: office@cpsa.org.ua

Made on
Tilda