Дайджест
освітньої реформи
№2
2 липня 2018
Що таке нове «Свідоцтво досягнень»?
В НОВІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ШКОЛІ ВІДМОВЛЯТЬСЯ ВІД ТАБЕЛЯ
«Свідоцтво досягнень» прийде на заміну «радянського» табеля вже у новому навчальному 2018/2019 році.
Характеристику особистих досягнень першачків учителі визначатимуть, виходячи не з кількості помилок чи негативної оцінки досягнень учня, а з його моделей поведінки і процесу навчання.
Нову модель оцінювання для першачків підготували у Міністерстві освіти і науки України.

«Свідоцтво досягнень» дозволить оцінити безпосередньо сам процес навчання та відобразить розгорнуту характеристику про досягнення дитини.

Оцінювання навчання учня визначатиметься за допомогою чотирьох рівнів: «має значні успіхи», «демонструє помітний прогрес», «досягає результати з допомогою вчителя», «потребує значної уваги і допомоги».

Тому в Новій українській школі хочуть відмовитися від слова «табель» на і ввести на заміну Свідоцтво досягнень.

За запропонованим зразком свідоцтва досягнень учителі оцінюватимуть: як на уроці активно дитина працювала, чи проявляла ініціативу, чи була допитливою, чи добре співпрацювала з іншими, чи була зосереджена тощо.

Характеристику особистих досягнень першачків учителі визначатимуть, виходячи не з кількості помилок чи негативної оцінки досягнень учня, а з його моделей поведінки і процесу навчання.

Нове свідоцтво досягнень вже надіслали в пілотні школи та обласні департаменти освіти для схвалення та рекомендацій. Отримавши зворотній зв'язок із учителями, Міністерство внесе корективи і надасть нову форму оцінювання всім першим класам.

Ця система повинна запрацювати вже з нового 2018/2019 навчального року.

Для розроблення «Свідоцтво досягнень» створено робочу групу, в яку ввійшли вчителі пілотних шкіл та інші вчителі-практики, розробники нового Стандарту початкової освіти і представники Академії педагогічних наук.

Також МОН підготувало методичні рекомендації щодо оцінювання. Читайте детальніше про нову модель оцінювання в роз'ясненні.
Цим ми наближаємось до того, як має виглядати оцінювання у початковій школі. Завдання такого оцінювання – розкрити потенціал кожної дитини, підтримати її і надихнути навчатися далі. Ми також виставили зразок свідоцтва на сайті МОН, щоб отримати зворотний зв'язок, доопрацювати документ, розширити методичні рекомендації і дати всім українським школам до 1 вересня, щоб оцінювання в Новій українській школі справді відбувалося по-новому.
Лілія Гриневич
Міністр освіти і науки України
Беззаперечно, це хороша ідея замінити табель на Свідоцтво досягнень, оскільки табель як система оцінювання морально застаріла. Свідоцтво реально відображатиме ріст дитини у навчанні, краще розкриватиме сильні та слабкі сторони у навчанні дитини, показуватиме на що звенути увагу батькам, вчителю в процесі виховання та проведення занять.
Людмила Дегтяр
вчитель початкових класів
Вараської ЗОШ №4 Рівненської області
НОВИНИАнонси
Матеріал підготовлений в рамках всеукраїнського проекту «Медіа школа з Децентралізації. Курс-ІІ», який проводить Центр політичних студій та аналітики «Ейдос» за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U–LEAD з вропою», яка фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.
Дайджест виготовлено за підтримки Міністерства освіти та науки України.

Адреса: м. Київ, 03150, вул. Ділова, 22б, 2 поверх (для листування – а/с 13 м. Київ, 01001)
Телефон: +38 (067) 506 8162
E-mail: office@cpsa.org.ua

Made on
Tilda