Фінляндія допоможе реформувати Нову українську школу
Допомога у 6 млн євро піде на підвищення кваліфікації вчителів і створення нового освітнього середовища
Кошти спрямують на підтримку реформи у сфері, де Фінляндія є найсильнішою, зокрема, у навчанні педагогів.
Верховна Рада ратифікувала Угоду між Україною та Фінляндією щодо підтримки реформи Нової української школи(НУШ).

Фінляндія надасть 6 мільйонів євро на 4 роки на втілення приорітетних завдань реформації НУШ у трьох пріоритетах(кластерах).

Одним з пріоритетів Угоди є підготовка чителів. Передбачається допомога у підготовці вчителів початкового рівня освіти (1-4 класи) для впровадження нових компетентністного орієнтованих навчальних програм та розробці систем підтримки професійного розвитку (включаючи сертифікацію вчителів).

Ще одним пріоритетом є популяризація освіти. Проект надає підтримку МОН для підвищення рівня обізнаності про реформу освіти та покращення сприйняття освіти.

Третім кластером є освітнє середовище. Сприятливе освітнє середовище буде вдосконалюватися шляхом розроблення та використання електронної онлайн-платформи і навчальних матеріалів (зокрема, підручників).

Крім того, передбачено, що інклюзивна освіта для всіх є наскрізним питанням для усіх заходів Угоди.

Чому обрали фінську модель освіти?

Велика кількість міжнародних досліджень показала, що фінська освіта є однією із найефективніших у світі. Вона займає перше місце за показником рівня знань, кількістю дітей, які полбляють читати, друге місце – у сфері природничих наук, п`яте - в галузі математики.

Слід додати, що після Революції Гідності Фінляндія збільшила об'єм допомоги нашій країні. Так, за останні три роки обсяг наданої гуманітарної та технічної допомоги становить 28,7 млн євро. Фінляндія підтримує реформи у законодавчому, економічному та енергетичному секторах через Раду Європейського Союзу, ЄБРР, Світовий банк та Північну екологічну фінансову корпорацію.

Уже 1 вересня поточного року всі першокласники прийдуть у Нову українську школу. Звісно для таких масштабних змін потрібно супровід та підтримка, тому сподівання, що завдяки Угоді усі процеси відбудуться швидко та без зайвих затримок.

Нагадуємо, що з вересня 2018 року усі першокласники навчатимуться за новим державним стандартом для початкової школи. Аби підтримати на цьому шляху педагогів, МОН запустило масштабне підвищення кваліфікації вчителів.
Як відомо фінська загальна середня освіта є однією з провідних у світі. При цьому Фінляндія обрала одним із пріоритетів співпраці з Україною саме напрям освіти, оскільки вони оцінили нашу реформу як надзвичайно прогресивну. Ми маємо після ратифікації отримати 6млн євро безповоротної допомоги. І ці гроші будуть спрямовані найперше на підвищення кваліфікації вчителів, зокрема покращення підготовки в педагогічних університетах.
Лілія Гриневич
Міністр освіти і науки України
Беззаперечно, це ще одна маленька перемога у реформуванні української школи. Кошти виділять на навчання наших педагогів. Нова українська школа потребує нових інструментів для спілкування та навчання сучасних дітей, тому і вчителі повинні бути готові до нового формату викладання. Крім того, Фінляндія є одним із світових лідерів якості середньої освіти, її досвід та найкращі практики для НУШ будуть дуже корисними
Вікторія Топол
Експертка проекту "Медіашкола з Децентралізації. Курс-ІІ", який реалізує Центр Ейдос за підтримки програми U-Lead


Анонси
Цифри реформи
Матеріал підготовлений в рамках всеукраїнського проекту «Медіа школа з Децентралізації. Курс-ІІ», який проводить Центр політичних студій та аналітики «Ейдос» за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U–LEAD з вропою», яка фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.
Дайджест виготовлено за підтримки Міністерства освіти та науки України.

Адреса: м. Київ, 03150, вул. Ділова, 22б, 2 поверх (для листування – а/с 13 м. Київ, 01001)
Телефон: +38 (067) 506 8162
E-mail: office@cpsa.org.ua

Made on
Tilda