Дайджест
освітньої реформи
№7
15 вересня 2018
Нові підручники для НУШ
Нові підручники для НУШ
В рамках реформи Нової Української Школи Міністерство освіти і науки затвердило положення про електронний підручник.
Е-підручник має забезпечувати можливість роботи на трьох чи більше операційних системах, не менше двох з яких – для мобільних пристроїв.
У травні поточного року Міністерства освіти і науки розроблений наказ «Про затвердження Положення про електронний підручник»(далі - Положення).

Згідно Положення, е-підручник має забезпечувати можливість роботи на трьох чи більше операційних системах, не менше двох з яких – для мобільних пристроїв.

Також для використання е-підручника повинна бути забезпечена можливість:

  • завантаження його на пристрій користувача і роботи без подальшого доступу до інтернету. Ця вимога має забезпечуватись для кожної операційної системи;
  • перегляду відео- та прослуховування аудіофайлів без потреби встановлення додаткових плагінів (додатків) та без використання інтернету;
  • внесення змін у послідовність модулів педагогами, після чого аналогічні зміни відбуваються в е-підручниках пов'язаних користувачів.

Крім того бюджетом на 2018 рік передбачено 54 мільйони гривень на закупівлю техніки для роботи національної освітньої е-платформи та на її підтримку. Платформа має надавати учителям інструменти для реалізації підходів НУШ, забезпечувати педагогів та учнів електронними підручниками та навчальними матеріалами.

На Національній освітній онлайн-платформі будуть зберігатись освітні матеріали для вчителів, учнів та їхніх батьків.

Електронна платформа потрібна для повноцінного супроводу реформи освіти. Дуже важливо підтримати вчителів та надати їм інтерактивні онлайн-матеріали, які допоможуть якісно використовувати компетентнісні методики навчання. Також ця платформа має відігравати важливу роль у підвищенні доступу дітей з сільських територій до якісної матеріалів та інформації.

Вже на сьогоднішній день на веб-сайті Інституту модернізації змісту освіти опубліковано електронні версії підручників для 1-х, 4-х, 5-х, 7-х, 8-х, 9-х, 10-х класу.

Книжки опубліковані на сайті інституту. Так, всього доступні 15 колекцій підручників:
Електронні версії підручників
Електронні версії підручників для учнів 1-х класів
Електронні версії підручників для учнів 4-х класів
Електронні версії підручників для учнів 5-х класів
Електронні версії підручників для учнів 7-х класів
Електронні версії підручників для учнів 8-х класів
Електронні версії підручників для учнів 9-х класів
Електронні версії підручників для учнів 10-х класів
Двомовні словники
Посібники серії "Шкільна бібліотека"
Підручники та посібники курсу "Фінансова грамотність"

Електронний підручник це один з найважливіших етапів реформування української освіти. В рамках реформи розробляється платформа. Платформа має надавати учителям інструменти для реалізації підходів НУШ, забезпечувати педагогів та учнів електронними підручниками та навчальними матеріалами. Це позитивні зміни в системі освіти.
Каріна Фурса
Експерт проекту "Медіашкола з Децентралізації. Курс-ІІ", який реалізує Центр Ейдос за підтримки програми U-Lead


Анонси
Матеріал підготовлений в рамках всеукраїнського проекту «Медіа школа з Децентралізації. Курс-ІІ», який проводить Центр політичних студій та аналітики «Ейдос» за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U–LEAD з вропою», яка фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.
Дайджест виготовлено за підтримки Міністерства освіти та науки України.

Адреса: Київ, 03150, вул. Ділова, 22б, 2 поверх
Для листування: а/с 13, Київ - 01001
Телефон: +38 (067) 506 8162
E-mail: office@cpsa.org.ua

Made on
Tilda